Witaj na Międzynarodowym Serwerze Skata (ISS)

Nowości - Ranking - Oprogramowanie - Rejestracja - Odsyłacze


Inne języki:
(Trzeba przetłumaczyć tę stronę i GUI. Jacyś ochotnicy? )

ISS jest serwerem pozwalającym na grę w skata przez Internet. Skat to gra karciana popularna w Niemczech i na Śląsku.
Największymi zaletami ISS są: Jeśli chcesz go sprawdzić, proszę zarejestruj się tutaj, ściągnij na dysk SkatGUI , włącz go i zaloguj się używając hasła podanego w emailu rejestracyjnym.

Kilku graczy spotyka się w

Poniedziałki 22:00 czasu polskiego
Soboty 22:00 czasu polskiego

na ISS. Przyłącz się. Każdy jest mile widziany. Tutaj masz szansę uczyć się gry od najlepszych graczy Ameryki Północnej ("miester")!

Jeśli ISS działa a Ty nie możesz się połączyć używając portów 8000, 7000, lub 80, daj nam znać.

Konstruktywne wsparcie, zgłoszenia błędów, propozycje nowych funkcji oraz pieniądze proszę przesyłać pod adres mburo#cs.ualberta.ca (zamień # na @).

Sprawdź status ISS

Plany

Etykieta serwerowa

Oszukiwanie

Granie w karty przez Internet niesie ze sobą możliwość łatwego uszukiwania, ponieważ zawodnicy mogą się zmówić za pomocą innych kanałów komunikacji niż dostępnych w grze. W ISS zastosowano dwa rozwiązania ograniczające komunikację w ISS podczas gry: gracze którzy biorą udział w jednej lub więcej gier nie mogą rozmawiać z innymi graczami o identycznych adresach IP lub adresy email są oznaczone w kolumnie "IP" w tablicy wyników programu SkatGUI poprzez wpisy inne niż "." .

Innym problemem jest "pamięć absolutna", gdy gracze zapisują historię zebranych sztychów np. na kartce lub w innym programie. To z pewnością nie jest prawdziwy "duch" gier karcianych, ale grając w sieci nie da się temu zapobiec. Gracz sam musi zadecywać czy chce polepszać swoje umiejętności zapamiętywania czy też woli wybrać krótszą drogę. W każdym bądź razie, lepsze zapamiętywanie jest bardziej związane z grami karcianymi, bez względu na to jak jest wykonywane. SkatGUI daje graczom dostęp do całej histori sztychów gdą chcesz użyć tych informacji grając w tybie "nowicjusz".

Prywatność


Oprogramowanie ISS

SkatGUI

SkatGUI jest graficznym interfejsem użytkownika dla ISS. Do działania wymaga wirtualnej maszyny Javy w wersji >= 1.6

Instalacja:
  1. Jeśli nie masz zainstalowanej wirtualnej maszyny javy, odwiedź www.java.com i aby ją zainstalować kliknij w przycisk "Pobieranie bezpłatnego oprogramowania Java" i wykonuj podane tam instrukcje.

  2. Ściągnij na swój dysk SkatGUI.
Aby włączyć SkatGUI wystarczy kliknąć dwukrotnie w pobrany plik lub wykonać w lini poleceń java -jar skatgui.jar Jeśli nic się nie dzieje to oznacza że nie masz zainstalowanej Javy - patrz krok 1 powyżej.

Opis okna Stołu w SkatGUI znajduje się tutaj.

SkatGUI tworzy 2 pliki: W przypadku gdy program wyłączy się przez błąd, przy następnym uruchomieniu SkatGUI zapyta się czy wysłać plik skatgui-bugreport.txt na serwer aby poinformować nas o problemie. SkatGUI wyśle tylko dane związane z ISS.

Ponieważ ISS jest wciąż w trakcie budowy, od czasu do czasu będą wymagane uaktualnienia używanej wersji SKatGUI. Program poinformuje o tym użytkownika.

Pierwsze kroki w SkatGUI

Podwójne kliknięcie w plik SkatGUI włączy program. Na początku zostaje wyświetlone okno logowania. Po wpisaniu swojej ksywy i hasła dostarczonego w emailu rejestracyjnym, zaloguj się klikając w przycisk log-in. Po stronie twojej lewej ręki zobaczysz w oknie listę połączonych graczy. M.in. ernie, bert, kermit1, kermit2, zoot1 i zoot2. To są programy skatowe z którymi możesz zagrać gdy nie ma ludzkich graczy.

W oknie głównym możesz rozmawiać z innymi graczami klikając na ich nazwę w liście graczy i wpisując tekst wiadomości w polu "Wiadomość do". Po wpisaniu tekstu wyślij go naciskając klawisz enter. Zanim zaczniesz grać musisz stworzyc stół. Najłatwiej to zrobić klikając zakładkę "Utwórz stół" znajdującą się na górze okna, a następnie klikając w przycisk "3 players" w panelu "Join/Create". Pojawi się nowy stół na liście stołów oraz okno nowego stołu. Inni gracze mogą dołączyc do ciebie klikając na pole "dołącz". Podczas gry możesz rozmawiać z resztą graczy poprzez pole "Konsolka". Możesz także zapraszać graczy wpisując w konsolce polecenie "@invite nazwa_gracza" . Kliknięcie przycisku "Gotowy" rozpocznie grę jeśli 3 graczy dołączyło do stołu. Aby uzyskać więcej informacji o oknie gry, Wybierz z menu "Opcje" a następnie "Pomoc".

Interfejs dla programów skatowych

Podłączanie programów skatowych napisanych w C++ oraz Javie jest bardzo proste. Wymagane klasy znajdują się w katalogach src/client oraz c++/src/ w archiwum z kodem źródłowym. Więcej informacji podano w pliku README-clients.

Pobierz źródła client.tgz

Licencja

Oprogramowanie ISS jest (c) Michael Buro, Jeff Long, Jan Schaefer, Nathan Taylor i rozprowadzane na zasadzie licencji GPLv3.

Inne strony skatowe

Zasady Skata + Odmiany + Odsyłacze
Skat dla początkujących
Międzynarodowe Stowarzyszenie Graczy Skata
Lista serwerów Skata
Strona o Skacie Dawida Parlett's

Tłumaczenie niemieckich zwrotów skatowych

Oto krótka lista niemieckich zwrotów używanych w skacie, przetłumaczona na polski:
Ostatnio zmodyfikowano MST; Jesteś # gościem od Nov-16-2008